ZVEROPARK

Tip na školský výlet? No predsa Zveropark!

Každý žiak či učiteľ to pozná – je ťažké sústrediť sa na bežných hodinách prírodovedy či biológie, strávených medzi štyrmi stenami v školských laviciach. Pretože príroda a všetky jej tajomné zákutia sa najlepšie spoznávajú naživo, priamo v jej srdci – v blízkosti živej fauny a flóry.

Výlety pre školy a materské školy

Uvedomujeme si to aj my v Zveroparku. Pre školy a škôlky sme preto pripravili viacero aktivít a programov, kde chceme deťom ukázať, že o zvieratkách a prírode sa môžu dozvedieť aj inou formou. Program pre školské zariadenia sme preto postavili na interaktívnom prístupe k deťom. Tak, aby si od nás odniesli zážitok, ale aj nové informácie.

Zveropark je tým pravým miestom pre organizovanie školských a to hneď z niekoľkých dôvodov. Samozrejmosťou je prehliadka nášho areálu s komentovaným sprievodom, kde môžu deti zážitkovou formou spoznať všetky naše zvieratá.

Náš sprievodca“ v podobe komentovaného sprievodcu na MP3 prehrávači rozpovie žiakom všetky dôležité informácie, ktoré sa týkajú starostlivosti o zvieratá, prezradí pikošky, ktoré len tak niekde počuť nebudete a upozorní ich aj na špecifické a zaujímavé stránky jednotlivých živočíchov. Aj vďaka tomu sa deti o jednotlivých oblastiach našej prírody v Zveroparku detailnejšie dozvedia. Pri každom zvieratku nechýba infotabuľka či lesné chodníčky a interaktívne tabuľky, ktoré vám prezradia mnohé zaujímavé informácie z ríše fauny a flóry.

Jedinečná losia farma

Našou najväčšou pýchou sú losy mokraďové - preto Vám rozpovieme rozprávku o losíkovi. A pretože sme moderní, môžete si celú rozprávku dočítať do konca úplne jednoducho – oskenovaním QR kódu na svojom mobile. Takto si môžete prečítať všetky rozprávky, ktoré v našom areáli nájdete a nie je ich máličko.

Deťom taktiež predstavíme aj najznámejších zástupcov lesnej zveri žijúcej u nás, na Slovensku. Každý z nás už videl pásť sa srnky alebo jelene na lúke, ale viete aký je medzi nimi rozdiel ? Samička od srnca je srna, ale viete ako sa volá samička od daniela? Toto všetko a ešte viac sa môžete dozvedieť u nás.

Zabudnúť nemôžeme ani na ostatné zvieratá – veveričky, kozorožce, medvedíka čistotného, emu, kengury či korytnačky a exotické a vodné vtáctvo – jednoducho, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. A že je vo Zveroparku naozaj čo – v rozľahlom areáli nájdete viac než 40 druhov rozmanitých zvierat.

Doprajte deťom, nech sa nachvíľu stanú ošetrovateľmi či chovateľmi zvieratiek – zakúpením balíčka s krmivom môžu detičky zvieratká nielen vyhladkať, ale aj nakŕmiť.

Zverokuk a skákacie centrum

Aby sme nezabudli, každé dieťa na školskom výlete má vstup do skákacieho centra ZADARMO. Kým si pani učiteľky doprajú kávičku, detičky sa tak môžu dosýta vyšantiť na atrakciách, z ktorých sa ani jednému z nich nebude chcieť ísť domov.

Pri Skákacom centre vás môže vysadiť náš ZVEROkuk, ktorý premáva každú polhodinu. Aj vďaka nemu sa môžete areálom pohodlne previezť a užiť si prehliadku časti Zveroparku bez väčšej námahy a dobrodružne!

Už ste si u nás naplnili hlavičky informáciami, Vaše srdiečka zážitkami, ale určite počujete ten zvláštny zvuk, kedy sa o slovo hlási Váš žalúdok, a preto Váš výlet môžete zakončiť opekačkou priamo v našom areáli alebo si vybrať z ponuky MENU a nahlásiť obedy vopred, ktoré vám s radosťou vieme zabezpečiť.

V prípade, že vás TIP na školský výlet do Zveroparku zaujal, neváhajte nás kontaktovať a my už pre vás pripravíme cenovú ponuku výletu na mieru.