FAQ

Je možný vstup do Zveroparku so psíkom/iným domácim zvieratkom?

Nie, vstup so psíkom (či akýmkoľvek iným zvieratkom) akéhokoľvek vzrastu je do Zveroparku prísne zakázaný. Je potrebné si uvedomiť, že každý psík reaguje na iné druhy zvierat štekotom a tým dochádza k dráždeniu. Takto rozdráždené zvieratá sa vo voliérach môžu zraniť, udupať mláďatá a podobne. Okrem toho môže psík na svojich labkách či srsti preniesť rôzne choroby, kliešťov či infekcie. Toto sú niektoré dôvody, na základe ktorých sme sa rozhodli do Zveroparku nepúšťať iné zvieratá, ako tie, ktoré sú pod našim veterinárnym dohľadom.

Je možné v Zveroparku platiť kartou?

Áno, pri vstupnej pokladni a v bufete je možná platba kartou. V ostatných zariadeniach - Domček Grilpstruh, Zmrzlina - je možná platba iba v hotovosti.

Ako dlho trvá prechádzka Zveroparkom?

Zveropark je areál, ktorý sme sa snažili vytvoriť ako miesto na celodenný výlet, preto odporúčame vyhradiť si na jeho návštevu aspoň 4 hodiny, aby ste si mohli vychutnať všetky možnosti, ktoré Vám náš areál ponúka. V prípade, že máte záujem len o prechádzku a prehliadku zvierat, takáto návšteva trvá cca 1,5 hodiny.

Nachádza sa v areáli Zveroparku reštaurácia?

V areáli Zveroparku sa nachádza bufet, v ktorého ponuke nájdete rôzne druhy rýchleho občerstvenia ale aj polievku a hotové jedlá. Okrem toho sa v areáli nachádza niekoľko predajných miest, na ktorých si môžete zakúpiť varenú kukuricu, zmrzlinu, nanuky, rôzne nápoje, grilovaného pstruha prípadne si zakúpiť opekačkové špeciality a vychutnať si atmosféru opekačky.

Je možné kŕmiť zvieratká krmivom prineseným z domu?

Nie, v celom areáli Zveroparku platí prísny zákaz kŕmenia akýmkoľvek krmivom prineseným z domu. V prípade, že máte záujem naše zvieratká nakŕmiť, na vrátnici sú k dispozícii balíčky s krmivom, ktoré si môžete zakúpiť. Prosíme ctených návštevníkov, aby si uvedomili, že každé zvieratko má stanovenú svoju kŕmnu dávku, ktorej zmena môže zvieratku spôsobiť zažívacie ťažkosti, v niektorých prípadoch i smrť. Preto Vás dôrazne žiadame, aby ste neubližovali našim zvieratkám a nepodávali im iné, ako u nás zakúpené krmivo.

Je areál prístupný pre ľudí s kočíkom?

Pred vstupom do areálu je potrebné si uvedomiť, že Zveropark je prírodný areál, v ktorom je terén na niektorých miestach mierne svahovitý, chodníky sú spevnené jemným štrkom. Prechod s kočíkom je možný, ale komfortnejším riešením je nosiť dieťatko v nosítku, prípadne si zapožičať vozík na vrátnici.

Môžeme hladkať zvieratá v Zveroparku?

Hladkať zvieratká je možné iba v hladkacom kútiku. Za každé dieťa v hladkacom kútiku je zodpovedný jeho rodič, prípadne jeho dozor.

Ako sa ku Vám dostaneme?

Autom: Za nadjazdom pred Revištským Podzámčím je potrebné ísť rovno okolo Revištského rybníka. Cesta k nám vedie stále rovno cez les po vyasfaltovanej ceste, ktorá končí niekoľkými parkovacími plochami pred samotným vstupom do Zveroparku.